Fotowoltaika, klimatyzacje, pompy ciepła, instalacje elektryczne, alarmowe, monitoringu, TV/SAT, automatyka

Przegląd i serwis klimatyzacji

  • 2

Przegląd i serwis klimatyzacji

Tags :

Category : Bez kategorii

Przegląd klimatyzacji

Dla  zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie konserwacji, dezynfekcji oraz stałego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego

Zakres prac konserwacyjnych

– pomiar i regulacja ciśnienia freonu
– gruntowe czyszczenie parownika
– gruntowe czyszczenie skraplacza
– czyszczenie filtrów
– pomiar sprawności elektrycznej
– pomiar wydajności chłodniczej
– smarowanie podzespołów głównych
– sprawdzanie szczelności układu – strona ssąca
– sprawdzanie szczelności układu – strona tłoczna
– sprawdzanie szczelności trasy ewakuacji kondensatu
– test pracy urządzenia – pomiary temperatury
– uzupełnienie czynnika chłodniczego
– drobne naprawy

W zależności od częstotliwości użytkowania zaleca się przeglądy 2-4 razy w roku. Pozwoli to na utrzymanie urządzeń w dobrym stanie technicznym, zmniejszając ryzyko wystąpienia awarii oraz zmniejszają koszta działania klimatyzacji.

Dezynfekcja klimatyzacji

Klimatyzacja wpływa korzystnie na samopoczucie, oczyszcza powietrze, pozwala na wydajną pracę, dając ulgę podczas gorących dni, zapewniając dobry klimat w waszym domu i pracy. Sytuacja zmienia się gdy klimatyzacja nie jest prawidłowo serwisowana, zaniedbana i brudna.. Nieczyszczone urządzenia i filtry klimatyzacyjne to idealne miejsce do rozwoju bakterii, zarodników grzybów i pleśni. Wtedy może stać się źródłem  zakażeń, powodować uczulenia oraz zapalenia górnych dróg oddechowych. W szczególności dotyczy to bakterii legioelli pneumophila, powodującej chorobę zwaną legionellozą(chorobą legionistów).  Legionelloza występuje u ludzi głównie zapalenia płuc, któremu towarzyszy często biegunka, odurzenie, krwiomocz. Do zakażenia dochodzi aerozolem (z urządzeń wodnych, sanitarnych, z klimatyzacji), wnikającym droga powietrzną do pęcherzyków płuc. Nie stwierdzono zakażeń od ludzi. Śmiertelność tej choroby wynosi 10-15%. W ciężkich przypadkach zatruć może dojść do zatrucia śmiertelnego (10-25%) z powodu:
– niewydolności oddechowej
– zachłystowego zapalenia płuc

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na całym świecie rocznie choruje na ostrzejszą formę legionelozy (wywoływaną bakterią Legionella pneumophila) od 20 do 100 tysięcy osób. Zgodnie z badaniami epidemiologów około 5 do 20 % procent zarażonych umiera. Ostatnia groźna epidemia tej choroby, wywołana bakteriami Legionella obecnymi w instalacji klimatyzacji w budynku użyteczności publicznej, wystąpiła w 2002 r. w Anglii, gdzie zachorowało 114 osób, w Polsce przypadki zarażenia bakterią legionelli miały miejsce na Śląsku. Aby zaradzić  temu zagrożeniu proponujemy dezynfekcje klimatyzacji specjalnymi  środkami bakterio- i grzybobójczymi,  zapobiega to  chorobom i dolegliwościom wywołanym przez drobnoustroje rozwijającymi  się w systemach klimatyzacji. Zaleca się dezynfekcję co najmniej 2 razy w roku, w przypadku gdy z klimatyzacji wydziela się nieprzyjemny zapach, lub w pomieszczeniach użyteczności publicznej nawet częściej.


2 Comments

Janette

10 kwiecień 2015 at 1:43 am

Hi my name is Janette and I just wanted to drop you a quick note here instead of calling you. I discovered your Przegląd i serwis klimatyzacji | ASTON page and noticed you could have a lot more hits. I have found that the key to running a popular website is making sure the visitors you are getting are interested in your subject matter. There is a company that you can get targeted traffic from and they let you try the service for free for 7 days. I managed to get over 300 targeted visitors to day to my site. Visit them here: http://1h.ae/28kp

entrepreneurship

11 maj 2015 at 10:40 am

You must write a book on this. I’d be described as a buyer right away.

http://BusinessFirstFamily.com

Leave a Reply